Přeskočit navigaci

česky English

Lidová muzika FRGÁL - logo

Ochutnejte dobrou muziku

O muzice


Z historie lidové muziky FRGÁL (9/12)

Olomoucké dny v Pécsi: V plném soustředění na svůj výkonMasopust Trstěnice u Litomyšle: S červenm nosem

Primáš - Martin Zatloukal
Terc - Šárka Rýznarová, Daniel Nemrava
Kontry - Honza Teššiny
Klarinet - Martin Stánec
Kontrabas - Jakub Knápek
Cimbál - Maťo Kollár

Přehled akcí najdete v sekci akce, případně historie akcí. Vypíchl bych jen tradičně Hanácký bál, společné soustředění ve Svitu na Slovensku, ples UP Olomouc nebo začátek spolupráce s olomouckou Agenturou GONG. Čím dál víc lidí se zajímá o naše CD, takže i my, inspirovaní naší nahrávkou z Estonska, začínáme o studiové nahrávce čím dál víc uvažovat. Jestli to tak půjde dál, do několika (snad i) let bude CD na světě ;o)

Mezníkem souvisejícím s naším webem bylo datum 28.6.2004, kdy proběhla veřejná odborná kritika našeho webu na serveru Interval.cz. Po zdrcující kritice, která dle mě z hlediska vyjadřovacích schopností kritizujících příliš odborná nebyla (možná spíš odporná), se objevil skutečně fundovaný profesionál Plaváček a nabídl vypracování zcela nového layoutu našich stránek opět formou sponzoringu. Na výsledek naší spolupráce se právě díváte. Plaváček dodal šablony jednotlivých stránek, styly a grafiku, já poté přepracoval texty, PHP kódy aj. To vše dohromady bylo oficiálně spuštěno 20.8.2004, do detailů doladěno 8.9.2004. Zároveň byl vytvořen RSS kanál pro pokročilejší uživatele Internetu. WAP je rovněž stále funkční. Design nového webu byl dokonce zařazen do "inspirativní a oddychové galerie graficky atraktivních webů" na stránkách Stříbrné jehličí.

Blíží se podzim, hrát venku se už nedá, zato jsme pozváni k vystupování do Prahy na pivní slavnosti a panu Kočkovi.

Rok 2005 přinesl v muzice mnohé změny. Martinovi Stáncovi se narodila dcera Kamila, Danu Nemravovi syn Jonáš, čímž začali být více zaneprázdněni rodinnými záležitostmi a zbývá jim méně času a sil na Frgál. Náš velký učitel a cimbálista Maťo dokončil studium stomatologie, takže jsme přišli o skvělého muzikanta, protože v Olomouci je o práci (a nejen o ni) bída. Naštěstí se objevil nový olomoucký student a cimbálista Zbyňa Bos z Rožnova pod Radhoštěm. Maťo nám na jednu ze svých posledních návštěv přivedl i violistu Braňa Lariše. Tehdy jsme ještě neměli tušení, jakým přínosem nám Braňo může být! Jakožto vystudovaný akademik violista ze zaměřením na folklor a Slovák zároveň se statečně ujal funkce uměleckého vedoucího Frgálu a dává nám všem opravdu zabrat. Z olomoucké ZUŠ se k nám připojila Lenka Papicová na akordeon a mladá posila Terezka Machačíková na housle. Občas si s námi na housle zajde zahrát i Danča Škutová z Frýdku-Místku, v našem městě (postgraduálně) studující. Takže suma sumárum v průběhu roku počet stálých Frgálníků stoupl, a to i když nepočítám rodinné přírůstky Čerta a Dana, na 9 členů.

Strana 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Všechny strany

 

TopList.cz Google Analytics Linkuj.cz