CZ|EN

Lidová muzika
FRGÁL

📞 605 251 021
✉️ primas@frgal.cz
Lidová muzika FRGÁL
Ochutnejte dobrou muziku

Členové

Vystupujeme výhradně v kompletní sestavě 5 muzikantů, protože chceme posluchačům vždy podat co nejlepší kvalitu. V menší sestavě proto hrajeme jen velice výjimečně.

Martin Zatloukal

Martin Zatloukal

housle (prim), zpěv

Nadšený muzikant starající se o zajišťování akcí, správu webu a veškeré nutné běhání kolem kapely. (zač.2001)

Petra Daňková

Petra Daňková

housle (prim-terc), zpěv

Vynikající primáška, tercáška, zpěvačka a vůbec z Frýdku s dlouholetou folklorní praxí. (zač.2006)

Branislav Lariš

Branislav Lariš

housle (prim-terc), viola, basa

Umělecký vedoucí muziky, folklorně zaměřený violista akademik a univerzální hráč s bohatou hudební praxí ze Slovenska. (zač.2005)

Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

basa

Mladá krev v naší sestavě, talentovaný muzikant a naděje Frgálu. (zač.2010)

Kateřina Holcová

Kateřina Holcová

cimbál

Brněnská muzikantka, kterou osud přivedl až k nám. (zač.2010)

Dřívější členové
Alena Kostková
Alena KostkováŠikovná muzikantka a kamarádka až ze západu - Karlovy Vary, kterou zavál vítr na daleký východ.(2008-2013)
Zuzana Janáčová Bušíková
Zuzana Janáčová BušíkováSkvělá muzikantka z Uhrského Brodu, díky které jsme zase trochu víc poznali Slovácko.(2010-2013)
Zuzana Hlubková (Pouchlá)
Zuzana Hlubková (Pouchlá)Konzervatoristka z Opavy, která doplnila a posílila doprovody.(2005-2013)
Jakub Knápek
Jakub KnápekZa 12 let jsme s Kubovým zvučným zpěvem a hrou na kontrabas prožili spoustu zážitků.(2001-2013)
Jan Teššiny
Jan TeššinyZapálený, aktivní a nepostradatelný kontráš s folklorní krví. Mj. také umělecký vedoucí folklorního souboru Dunajec. Opustil nás 5. dubna 2013 po dlouhé nemoci v mladém věku nedožitých 55 let. V našich srdcích a vzpomínkách zůstává.(2002-2013)
Tereza Včelicová (Machačíková)
Tereza Včelicová (Machačíková)V roce 2005 velice výrazně posílila tato odvážná, skvělá a nadaná muzikantka naši sestavu hrou na housle a zpěvem. Zažili jsme společně spoustu pěkných zážitků. Její odvaha ovšem došla až tak daleko, že se nám v roce 2012 vdala a odešla z Olomouce do Rožnova pod Radhoštěm. Tam naštěstí dál hraje v jiné kapele a občas pomůže i nám. (2005-2012)
Zbyněk Bos
Zbyněk BosDlouholetý člen muziky z Vigantic od Rožnova pod Radhoštěm. Přinesl do muziky valašské písničky, technickou hru, cimbálová sóla, harmonické experimenty a zábavu, kterou jsme si užívali na mnoha vystoupeních v tuzemsku i zahraničí. (2005-2010)
Mariana Mališková (Pavlátová)
Mariana Mališková (Pavlátová)Další olomoucká studentka a valašská rodačka ze Stříteže obohacovala naše řady, akordeon i její půvab byli je v muzice vítány. (2006-2009)
Verča Machová
Verča MachováNadaná houslistka ze Zubří, kde také hraje v cimbálovce, vypomáhá v muzice, jak jen to jde. (2005-2006)
Martin Stánec
Martin StánecZakládající člen (klarinet, flétna, píšťalka, zpěv), zahrál cokoliv a vždy skvěle. Jeho smích byl slyšet všude a jeho odchod byl pro muziku citelnou ztrátou. Nicméně mu i jeho rozrůstající se rodině přejeme hodně štěstí. (zač.1996-2006)
Daniel Nemrava
Daniel NemravaRodák ze Slovácka, který obohatil naše znalosti jihomoravských písní. Pracovní a rodinné vytížení mu bohužel k újmě muziky i posluchačů nedovoluje věnovat se folkloru tak, jak by chtěl. (2003-2005)
Lenka Flachsová
Lenka FlachsováAkordeon naši muziku zvukově velmi pěkně obohacoval. (2005)
Danča Škutová
Danča ŠkutováŠikovná houslistka z Havířova (FS Vonička), která si s námi ve volných chvílích během svého studia v Olomouci občas vrzne. (2005)
Maťo Kollár
Maťo KollárOd doby, co se Frgál věnuje folkloru, nám tento náš "velký učitel", rodák ze Slovenska a pravý Goral pomáhal svou hrou na cimbál, violu, housle, basu, akordeon a cokoliv jiného, co mu přišlo do rukou, nebo také zpěvem. Zároveň nás učil chápat a cítit hudbu východoslovenských, ale i jiných folklorních regionů. Nese velkou zásluhu na tom, že mnozí posluchači jen stěží uvěří, že muzika pochází ze srdce Hané. (2002-2005)
Šárka Rýznarová
Šárka RýznarováDlouholetá vynikající spoluhráčka (terc, kontry, zpěv), statečná, univerzální a nepostradatelná okrasa kapely a cíl našich tajných tužeb i nejapných žertů. Jak už se ale vyvíjejí životní osudy každého, čas na Frgál už bohužel nezbývá, tak aspoň příležitostně zavítá mezi nás. (2001-2004)
Zuzka Gregorovičová
Zuzka GregorovičováFolkloristka a fundovaná muzikantka, která nám vždy vyjde vstříc, když je třeba - ať už hrou na housle nebo odbornou radou. (2003)
Klárka Bachurková
Klárka BachurkováPřijela k nám ze Slovácka, aby svou hrou na flétnu i zpěvem dodala naší hudbě tu pravou šťávu a primášovi radost. Bohužel ne na dlouho :o( Život jde dál a hudba ho bude nadále zpříjemňovat :o) (2001-2002)
Martina Miličková, Alča Kotišová
Martina Miličková, Alča KotišováKdyž hrají klarinety 2 (Martina s naším Čertem), štěbetá to fakt skvěle. A když k tomu Alča přidá své houslové improvizace, které jí proudí v žilách stejně jako luhačovická kyselka, dá se říct, že lepší už to snad ani být nemůže! (2000-2001, 2003)
Katka Šindelková
Katka ŠindelkováSvým zpěvem v začátcích kapely podporovala naše chlapské hlasy. (2001)
Roman Kubínek
Roman KubínekSkvělý člověk, docent, RNDr. a CSc. fyziky ochotný hrát (housle) i zpívat kdykoliv je třeba. Jeden z prvních členů FRGÁLu. (2000-2001)
Jolana Křístková
Jolana KřístkováV začátcích si zahrála, když mohla (housle), byla rovněž přítomna zrodu kapely. (2000-2001)
Vilém Švec
Vilém ŠvecNemožno nezmínit praotce naší muziky. (1996-2001)
Housložrout